GMINA BOGATYNIA
Stowarzyszenie KLANZA
oraz
Szkoła Podstawowa nr 1 w Bogatyni
serdecznie zapraszają na
Świąteczny Piknik Rodzinny
– dużą imprezę wielopokoleniową realizowaną w ramach projektu „Świąteczny Piknik Rodzinny”, zadania publicznego współfinansowanego przez Gminę Bogatynia.
Czeka na Państwa kilkanaście stanowisk plastyczno-technicznych, na których samodzielnie będziecie mogli wykonać ozdoby i prezenty świąteczne m.in.: malowane bombki, torebki na prezenty, zimowe wzory z koralików do zaprasowywania, kartki świąteczne, ozdoby na choinkę, zawieszki do prezentów, balony do formowania i stoisko z pakowaniem prezentów.
Zapraszamy również na kiermasz rękodzieła gdzie będzie można nabyć niepowtarzalne, świąteczne dzieła sztuki.
Na smakoszy domowych wypieków czeka kawiarenka z pysznymi ciastami upieczonymi przez rodziców uczniów SP nr 1.
Tradycyjnie Wasze pociechy będą mogły pobawić się w sali gimnastycznej gdzie przygotowane zostaną stacje sportowo-rekreacyjne (mile widziane buty na zmianę).
Przypominamy, że rodzice opiekują się swoimi dziećmi i odpowiadają za ich bezpieczeństwo.
Piknik odbędzie się w piątek 13 grudnia w godzinach 16:00-18:30
w Szkole Podstawowej nr 1 w Bogatyni.
Wstęp wolny.
Patroni medialni imprezy: BOGATYNIA.INFO, BOGATYNIA.PL,
TV BOGATYNIA,
Stowarzyszenie KLANZA, Gmina Bogatynia oraz Bogatyński Ośrodek Kultury
serdecznie zapraszają na działania artystyczno-edukacyjne realizowane w ramach projektu
BIAŁO-CZERWONE INSPIRACJE.
Działania nawiązujące do obchodów Narodowego Święta Niepodległości są otwarte dla wszystkich zainteresowanych osób i odbędą się w niedzielę 10 listopada w Bogatyńskim Ośrodku Kultury
w godzinach 16.00-19.00.
W programie imprezy działania na stanowiskach plastycznych gdzie wszyscy chętni będą mogli wykonać między innymi kokardy narodowe, korale, kolczyki i bransoletki w biało – czerwonych kolorach, bransoletki wykonane techniką Kumihimo, a także herb Polski z origami, flagę lub opaski na włosy z kwiatami w narodowych barwach.
Na stanowiskach gier będzie można zagrać w gry formatu XXL nawiązujące treścią do polskich symboli narodowych i tradycji patriotycznych.
Dla osób lubiących śpiewać przygotowane zostanie mini scena KARAOKE na której będzie można zaprezentować piosenki patriotyczne.
Działania projektowe przeprowadzą animatorzy Stowarzyszenia i zaangażowani Wolontariusze KLANZY oraz instruktorzy BOK.
Zapraszamy serdecznie na to wyjątkowe i radosne spotkanie.
Projekt BIAŁO-CZERWONE INSPIRACJE jest finansowany ze środków Gminy Bogatynia.
Patronami medialnymi projektu są: Bogatynia.info.pl, Bogatynia.pl, TV Bogatynia,
Serdecznie zapraszamy Państwa do współpracy w zakresie organizacji
i realizacji stacjonarnych warsztatów metodycznych.
W Centrum Szkoleniowym KLANZA mogą Państwo zamówić warsztaty metodyczne z interesującej Was tematyki: pedagogika zabawy, edukacja wczesnoszkolna, taniec, muzyka, teatr, edukacja przez ruch, psychologia itp. dla zorganizowanej grupy np. nauczycieli jednego lub kilku przedszkoli i szkół.
Zajęcia mogą odbywać się na terenie Państwa placówki.
Programy warsztatów są dostosowane do potrzeb poszczególnych grup odbiorców np. przedszkola, szkoły, ale są również i takie, których treści są bardzo uniwersalne i mogą być wykorzystane przez nauczycieli
i instruktorów prowadzących zajęcia z osobami bez względu na ich wiek.
Tytuły i opisy warsztatów znajdą Państwo na naszej stronie www.bogatynia.klanza.pl w zakładce Centrum Szkoleniowe.
Jeżeli na naszej stronie nie znaleźli Państwo warsztatów z tematyki, która Was interesuje, proszę do nas zadzwonić!
Postaramy się znaleźć szkolenie i Trenera, który je zrealizuje.
Gorąco zapraszamy do współpracy!
P.S. Centrum Szkoleniowe KLANZA w Bogatyni działające
w ramach Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddział w Bogatyni jest wpisane do prowadzonej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego ewidencji niepublicznych placówek doskonalenia nauczycieli pod nr 2/2013.
Placówka akredytowana -decyzją nr 11/2024 Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z dnia 24.04.2024 r.
Wolontariusze, młodzieżowi liderzy bogatyńskiej KLANZY uczestniczyli w projekcie realizowanym przez Fundację EduSEN “Indianie, Harcerze i My” finansowanym ze środków Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Priorytetem projektu było wzmacnianie dialogu międzykulturowego poprzez stworzenie warunków do otwartości i wzajemnego szacunku wśród młodzieży.
Wspólne działania były bardzo bogatym doświadczeniem dla młodzieży z Polski, Ukrainy, opiekunów i organizatorów. Będziemy starali się również w następnym roku zdobyć fundusze na wymianę i mamy już wypracowaną koncepcję programową.
Chcemy podzielić się refleksjami uczestniczki projektu.
Warto, warto i jeszcze raz warto realizować takie działania!
“INDIANIE, HARCERZE I MY”, CZYLI O INTEGRACJI MŁODZIEŻY POLSKO-UKRAIŃSKIEJ
Wakacje powoli dobiegają końca. Niedługo wszyscy będziemy musieli powrócić do codziennych obowiązków. Jako przedstawicielka młodego pokolenia, z dumą mogę jednak stwierdzić, że podczas tej ponad dwumiesięcznej przerwy, miałam okazję się wiele nauczyć. Nauczyć się rzeczy, o których nie mówi się w szkołach – a powinno, ponieważ są podstawą interakcji międzyludzkich, nawiązywania relacji i funkcjonowania w społeczeństwie. Mowa tu m.in o komunikacji, współpracy, otwartości i inicjatywności. Taką możliwość oraz wiele innych cennych lekcji dał mi projekt “Indianie, Harcerze i My”, który odbył się w dniach 6.08 – 13.08 w Marianówce niedaleko Bystrzycy Kłodzkiej realizowany przez Fundację EduSEN.
Wzięło w nim udział 15 osób z Polski i 16 z Ukrainy, głównie w wieku 14-18 lat. Stronę polską reprezentowaliśmy my – młodzieżowi liderzy Polskiego Stowarzyszenia Pedagogówi Animatorów KLANZA Oddział w Bogatyni. Jako doświadczeni wolontariusze byliśmy przygotowani, by dołożyć wszelkich starań aby inicjatywa osiągnęła sukces. Grupie ukraińskiej z Liceum Perspektywa w Svitlovodsku również nie brakowało zapału. Już pierwszego dnia było wiadomo, że są to osoby, które wiedzą, co chcą zyskać dzięki udziałowi w projekcie i współpraca z nimi będzie owocna. Mimo 30-godzinnej drogi i ogromnego zmęczenia, tryskała z nich pozytywna energia, a w ich oczach widać było chęć do działania.
Główne założenia projektu inspirowane były wartościami tytułowych Indian i Harcerzy, czyli dążeniem do rozwoju osobistego, poznawaniem otaczającego świata, poszanowaniem kultury i tradycji oraz współpracą. Spędziliśmy 8 dni doskonaląc swoje umiejętności, nabywając kompetencje i kształtując postawy prospołeczne. Poznaliśmy podstawowe formy komunikacji takie jak “Komunikat Ja”, gdzie nadawca z zachowaniem szacunku dla odbiorcy, potrafi asertywnie wyrażać swoje potrzeby i uczucia. Trenowaliśmy pracę w zespole wykonując skomplikowane zadania – od napisania wiersza po zbudowanie wieży z makaronu. Wszystko to w oparciu o metodę KLANZY, polegającej na grupowym działaniu w atmosferze życzliwości, otwartości i akceptacji, promując pozytywny stosunek do świata. Po każdych warsztatach wszyscy mieli szansę podzielić się swoimi wnioskami i sugestiami na forum grupy. Odbywało się to przy pomocy różnorodnych metod pozwalających na łatwiejsze usystematyzowanie swoich przemyśleń. Jedną z takich metod było “Drzewo”. Polegała ona na stworzeniu rysunku drzewa według schematu – pień to umiejętności wykorzystane podczas zajęć, gałęzie to towarzyszące przy tym emocje, a liście to refleksje, które nam towarzyszyły. Takie ćwiczenia są bardzo ważne, ponieważ pozwalają na efektywniejsze przyswajanie zdobytej wiedzy i doświadczenia. Pozostawienie pracy bez omówienia jest jak bezrefleksyjne przeczytanie książki – niby jest ciekawie,ale nie poznajemy “drugiego dna”. Tak było w przypadku naszego ostatniego zadania. Przy pomocy dostępnych materiałów, musieliśmy zbudować klatki, które miały uchronić jajko przed upadkiem z balkonu. Z pozoru było to błahe zadanie, jednak po wspólnym podsumowaniu doszliśmy do wniosku, że ma ono również symboliczny wymiar. Każdy z nas jest takim jajkiem, wokół którego buduje się klatkę złożoną z doświadczeń, umiejętności i zaufanych osób. Im bardziej jest ona rozbudowana, tym odporniejsi jesteśmy na upadek. Czasami zdarza się jednak, że jajko pęknie. Każdemu przecież przytrafiają się trudne chwile. Wtedy najważniejsze jest, by mówić o swoich emocjach i być otwartym na pomoc.
W Marianówce uczyliśmy się jak rozmawiać o ciężkich przeżyciach i ćwiczyliśmy umiejętność wspierania innych podczas gorszych momentów. Ważnym elementem programu była integracja ze środowiskiem lokalnym. Odwiedziliśmy “Wioskę Indiańską” oraz Harcerską Bazę Obozowo-Biwakową w Marianówce. Uczestniczyliśmy tam w licznych warsztatach, które przybliżyły nam zwyczaje i historie gospodarzy, a także stanowiły okazję do trenowania ważnych dla nas umiejętności. W tak pięknej okolicy nie mogło zabraknąć spacerów i nauki orientacji w terenie.
Projekt zakładał realizację wielu aktywności, dając tym samym przestrzeń na oddolne inicjatywy uczestników – tak, by każdy miał szansę podzielić się z innymi swoimi zasobami. Każdy starał się wnieść do projektu to, co potrafili najlepiej. Mogła być to znajomość języka obcego, umiejętności liderskie, artystyczne lub po prostu pełne życzliwości i otwartości podejście do ludzi. Uczestnicy brali udział w energetyzujących zabawach – były “Skaczące żaby”, “Tańczące krzesła”, “Wyścigi gąsienic” i wiele innych, kreatywnych sposobów na integrację i pobudzenie grupy. W ramach kącika artystycznego uczyliśmy się nawzajem wykonywania rękodzieła, prezentowaliśmy nasze ulubione tańce i piosenki, a relacjonowaniem wydarzeń na Facebooku zajmowała się grupa redaktorek. Dzięki takiej formie, każdy czuł, że jest potrzebny i ma wpływ na to, co się wokół niego dzieje. Są to warunki, w których współpraca i integracja są o wiele bardziej efektywne.
Dla uczestników była to wręcz idealna okazja na zapoznanie się z obcą kulturą i językiem. Każda z grup przedstawiła krótką prezentację na temat swojego kraju oraz przygotowała poczęstunek składający się z najbardziej popularnych przekąsek. Im dłużej przebywaliśmy ze sobą, tym więcej się o sobie uczyliśmy. Jakie są u nas tradycje, święta, potrawy… Po krótkiej chwili nawet język stał się zrozumiały. A może po prostu tak się zżyliśmy, że rozumieliśmy się bez słów? Jedno jest pewne-przyjaźnie które zawarliśmy, pozostaną z nami na długo.
Marysia Romanowicz – uczestniczka projektu “Indianie, Harcerze i My” finansowanego przez Polsko-Ukraińską Radę Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej
Za treść publikacji odpowiada wyłącznie wydawca.
FRSE i MEN nie ponoszą odpowiedzialności za wykorzystanie informacji.
Stowarzyszenie KLANZA serdecznie zaprasza na plenerowe działania realizowane w ramach projektu „KLANZOWA INTEGRACJA”.
Głównym celem projektu współfinansowanego ze środków Gminy Bogatynia jest realizacja działań integrujących mieszkańców Bogatyni poprzez aktywne uczestnictwo dzieci, młodzieży i dorosłych
w przedsięwzięciach promujących szeroko rozumianą kulturę i rekreację.
Projekt zakłada realizację czterech, trzygodzinnych spotkań -imprez otwartych dla wszystkich zainteresowanych osób. Każde spotkanie będzie przeprowadzane pod innym hasłem tematycznym „ŚWIĘTO DZIECI” „WAKACJE TUŻ, TUŻ”, „LATO Z KLANZĄ” i „ ŻEGNAJ KLANZO NA ROK”.
Planowane działania realizowane będą w godzinach od 15.00 do 18.00 w Parku Jana Pawła II lub w innych wybranych miejscach na terenie Bogatyni, gdzie zostaną zorganizowane stanowiska z działaniami dedykowanymi uczestnikom w różnym przedziale wiekowym.
W programie: zabawy
i działania sportowo-integracyjne , makijaże, dmuchane zamki, balonowe cuda i inne atrakcje.
Przygotowane będą również stanowiska na których realizowane będą typowe działania sprawnościowe
i sportowo-rekreacyjne.
Gorąco zapraszamy na spotkania w plenerze!
Patronami medialnymi projektu są: Bogatynia.info.pl, Bogatynia.pl, TV Bogatynia,
Członkowie i Sympatycy Stowarzyszenia KLANZA oraz Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Bogatyni serdecznie zapraszają wszystkich miłośników tańców
i zabaw integracyjnych na 17 edycję Ogólnopolskiego Dnia Tańca z KLANZĄ.
Jak zawsze zapraszamy całe rodziny: dzieci, ich mamusie, tatusiów, babcie
dziadków oraz ciocie, wujków i wszystkich chętnych na ok. 60 minut wesołej zabawy na świeżym powietrzu, a przy okazji do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Rodziny
W programie:
– wspólne zatańczenie prostych, łatwych i wesołych tańców integracyjnych z całego świata,
– zabawy rytmiczno-ruchowe,
– występy grup tanecznych z przedszkoli i szkół.
Taniec, uśmiech i wspólna, rodzinna zabawa – lubisz?
Przyjdź i zatańcz z nami!!!
To proste i radosne!
Kolonie z fabułą
Z KLANZĄ NA GÓRSKICH SZLAKACH
W programie:
– wizyta w Zakopanem, górskiej stolicy Polski-
Wielka Krokiew, spacer po Krupówkach,
zajęcia w Centrum Edukacji Przyrodniczej
Tatrzańskiego Parku Narodowego,
– 4 wędrówki po górskich szlakach (Dolina
Strążyska, Wodospad Siklawica, Dolina ku
Dziurze,Wielki Kopieniec, Gęsia Szyja), w tym
jedna dla chętnych w Dolinę Pięciu Stawów,
– wieczór z kapelą góralską – zwyczaje, stroje,
gawędy, gwara, muzyka i taniec,
– poznanie ciekawostek i legend związanych
z Tatrami,
– zabawy oparte na folklorze góralskim,
– zabawy twórcze i rozwijające umiejętności
pracy w grupie,
– działania plastyczne, samodzielne wykonanie
pamiątek wakacyjnych w góralskim klimacie,
– własnoręczne ozdabianie koszulek
kolonijnych i płóciennych toreb – parzenicami
i innymi motywami góralskimi,
– wspólne śpiewanie polskich piosenek
turystycznych i folkowych,
– ognisko z pląsami, zabawami, piosenkami
i z kiełbaskami,
– gry, zabawy, wieczorne czytanie i wiele, wiele
innych NIESPODZIANEK.
karta_kolonijna 2024
INFORMACJE dla RODZICÓW- konto, daty przelewów
Informacje techniczne dla opiekunów
Gorąco dziękujemy Członkom
naszego Stowarzyszenia
oraz
Młodym Wolontariuszom i Przyjaciołom
za 15 lat wspaniałej pracy
na rzecz innych.
Dziękujemy za piękne kolonijne przygody
i kolorowe spotkania w plenerze .
Bardzo serdecznie dziękujemy
WSZYSTKIM,
którzy przez lata wspierali nas
i z nami współpracowali!!!
Zapraszamy wolontariuszy – tych, którzy z nami współpracują i tych, którzy planują działania wolontariackie z naszym Stowarzyszeniem na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w dniu 23 września (sobota)
o godzinie 15:00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Bogatyni.
Spotkanie jest otwarte dla wszystkich wolontariuszy, bez względu na doświadczenie.
Omówimy:
– pracę naszego Stowarzyszenia,
– zasady współpracy z wolontariuszami i nowy projekt WOLONTARIUSZE
KLANZY – DLA SIEBIE I INNYCH.
Mamy nadzieję, że spotkamy się! Gwarantujemy dobrą atmosferę i pełen zasób informacji
Projekt współfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030
Z wielką dumą informujemy, że wygraliśmy kolejny projekt.
Tym razem beneficjentami będą nasi Wolontariusze.
Stowarzyszenie KLANZA serdecznie zaprasza na plenerowe działania realizowane w ramach projektu „SPOTKAJMY, POZNAJMY I POBAWMY SIĘ RAZEM”.
Głównym celem projektu współfinansowanego ze środków Gminy Bogatynia jest realizacja działań integrujących mieszkańców Bogatyni poprzez aktywne uczestnictwo dzieci, młodzieży i dorosłych (rodziców, dziadków) w przedsięwzięciach promujących szeroko rozumianą kulturę i rekreację.
Projekt zakłada realizację czterech, trzygodzinnych spotkań -imprez otwartych dla wszystkich zainteresowanych osób. Każde spotkanie będzie przeprowadzane pod innym hasłem tematycznym „ŚWIĘTO DZIECI”, „POZNAJMY I POBAWMY SIĘ RAZEM”, „ZABAWY Z KLANZĄ” (23 lipca) i „ ŻEGNAJCIE WAKACJE”( 20 sierpnia).
Planowane działania realizowane będą w godzinach od 15.00 do 18.00 w Parku Jana Pawła II w Bogatyni, gdzie zostaną zorganizowane stanowiska z działaniami dedykowanymi uczestnikom w różnym przedziale wiekowym. Przygotowane będą również stanowiska na których realizowane będą typowe działania sprawnościowe i sportowo-rekreacyjne.
W przypadku złej pogody, spotkania będą przekładane na inne, dogodne terminy. O ewentualnej zmianie terminów będzie można dowiedzieć się na stronie www.bogatynia.klanza.pl lub facebooku KLANZA Bogatynia oraz na stronach portali -patronów medialnych projektu.
Jeszcze raz gorąco zapraszamy na spotkania w plenerze!
Patronami medialnymi projektu są: Bogatynia.info.pl, Bogatynia.pl, TV Bogatynia,
Stowarzyszenie KLANZA serdecznie zaprasza na plenerowe działania realizowane w ramach projektu „SPOTKAJMY, POZNAJMY I POBAWMY SIĘ RAZEM”.
Głównym celem projektu współfinansowanego ze środków Gminy Bogatynia jest realizacja działań integrujących mieszkańców Bogatyni poprzez aktywne uczestnictwo dzieci, młodzieży i dorosłych (rodziców, dziadków) w przedsięwzięciach promujących szeroko rozumianą kulturę i rekreację.
Projekt zakłada realizację czterech, trzygodzinnych spotkań -imprez otwartych dla wszystkich zainteresowanych osób. Każde spotkanie będzie przeprowadzane pod innym hasłem tematycznym „ŚWIĘTO DZIECI” (3 czerwca) „POZNAJMY I POBAWMY SIĘ RAZEM” (18 czerwca), „ZABAWY Z KLANZĄ” (23 lipca) i „ ŻEGNAJCIE WAKACJE”( 20 sierpnia).
Planowane działania realizowane będą w godzinach od 15.00 do 18.00 w Parku Jana Pawła II lub w innych wybranych miejscach na terenie Bogatyni, gdzie zostaną zorganizowane stanowiska z działaniami dedykowanymi uczestnikom w różnym przedziale wiekowym. Przygotowane będą również stanowiska na których realizowane będą typowe działania sprawnościowe
i sportowo-rekreacyjne.
W przypadku złej pogody, spotkania będą przekładane na inne, dogodne terminy. O ewentualnej zmianie terminów będzie można dowiedzieć się na stronie www.bogatynia.klanza.pl lub facebooku KLANZA Bogatynia oraz na stronach portali -patronów medialnych projektu.
Jeszcze raz gorąco zapraszamy na spotkania w plenerze!
Patronami medialnymi projektu są: Bogatynia.info.pl, Bogatynia.pl, TV Bogatynia,
Członkowie i Sympatycy Stowarzyszenia KLANZA oraz Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Bogatyni serdecznie zapraszają wszystkich miłośników tańców
i zabaw integracyjnych na kolejną edycję Ogólnopolskiego Dnia Tańca z KLANZĄ.
Tradycyjnie zapraszamy całe rodziny: dzieci, ich mamusie, tatusiów, babcie, dziadków oraz ciocie, wujków i wszystkich chętnych na ok. 60 minut wesołej zabawy na świeżym powietrzu
W programie:
– wspólne zatańczenie prostych, łatwych i wesołych tańców integracyjnych z całego świata,
– zabawy rytmiczno-ruchowe,
– działania animacyjne
Zapraszamy w środę,
10 maja w godz. od 15.00 do 16.00.
Miejsce spotkania: Park im. Jana Pawła II w Bogatyni
Wstęp wolny.
Taniec, uśmiech i wspólna zabawa – lubisz?
Przyjdź i zatańcz z nami!!!
To proste i radosne!
Patroni medialni:
Bogatynia.info.pl, Bogatynia.pl, TV Bogatynia,
Do pobrania:
KLANZA LS SŁAWA 2023 informacje
W programie:
– wizyta w Multimedialnym Muzeum na Klifie,
– wycieczka do Parku Miniatur w Niechorzu,
– odkrywanie tajemnic 15. południka- zwiedzanie ruin
kościoła w Trzęsaczu oraz platformy widokowej,
– poznanie legend związanych z Trzęsaczem
i znaczenia 15. południka,
– poznanie ciekawostek o regionie,
– zabawy twórcze i rozwijające umiejętności pracy
w grupie,
– działania plastyczne, samodzielne wykonanie
pamiątek wakacyjnych,
– własnoręczne ozdabianie koszulek kolonijnych,
– gry planszowe, terenowe i zespołowe,
– zabawy sportowo-rekreacyjne,
– zabawy i działania rekreacyjno-integracyjne na plaży,
– wspólne śpiewanie,
– ognisko z kiełbaskami,
– gry, zabawy, wieczorne czytanie i wiele, wiele innych
NIESPODZIANEK.
Dokumenty do pobrania:
karta_kolonijna
informacje dla RODZICÓW- konto, daty przelewów
Informacje dla opiekunów
Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddział w Bogatyni oraz Gmina Bogatynia serdecznie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych na cykl działań sportowo – rekreacyjnych realizowanych w ramach projektu SOBOTA
Z KLANZĄ.
SOBOTA Z KLANZĄ – zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Bogatynia, to nieodpłatne działania dla dzieci, młodzieży i dorosłych realizowane w Bogatyni w okresie od 2 lipca do 27 sierpnia 2022 r.
W ramach projektu zostaną zrealizowane 4 imprezy w Parku Miejskim im. Jana Pawła II. Każda impreza prowadzona będzie w oparciu o zasady i metodykę pedagogiki zabawy. Realizowana będzie przez doświadczonych animatorów i trenerów KLANZY oraz wolontariuszy- członków i sympatyków KLANZY, młodzieży współpracującej ze Stowarzyszeniem. W trakcie spotkań będą wykorzystane ciekawe, oryginalne
i atrakcyjne rekwizyty zachęcające uczestników do wspólnych działań, aktywnego
i twórczego sposobu spędzania czasu wolnego. Projekt zakłada zainteresowanie mieszkańców miasta i gminy Bogatynia upowszechnianiem szeroko rozumianego dziedzictwa narodowego i dorobku kulturalnego, a przede wszystkim folkloru, poprzez propagowanie takich dziedzin sztuki jak taniec, muzyka i plastyka (w tym twórczość ludowa), poprzez czynne uczestnictwo w plenerowych zajęciach tanecznych
i warsztatach plastycznych.
Działania realizowane w ramach projektu SOBOTA Z KLANZĄ mają zainspirować mieszkańców naszej Gminy do podejmowania aktywnych i twórczych działań
i wypracować modę na wspólne spotkania w parku
i na placach zabaw, podczas których będą mogli rozwijać swoje zdolności, zainteresowania oraz doświadczać wspólnych działań.
Działania realizowane w ramach projektu SOBOTA Z KLANZĄ będą odbywać się
w soboty w godz. od 15:00 do 18.00 w Parku Miejskim im. Jana Pawła II .
W przypadku konieczności zmiany terminu np. z powodu złej pogody, informacje o tym fakcie zostaną umieszczone na tablicach ogłoszeń.
Terminy spotkań:
2 i 30 lipca br. oraz 20 i 27 sierpnia br.
Partnerzy projektu: Gmina Bogatynia
Patroni medialni: BOGATYNIA.INFO.PL, BOGATYNIA PL,
TV BOGATYNIA, ARTRADIO BOGATYNIA,
Członkowie i Sympatycy Stowarzyszenia KLANZA oraz Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Bogatyni serdecznie zapraszają wszystkich miłośników tańców
i zabaw integracyjnych na 15 edycję Ogólnopolskiego Dnia Tańca z KLANZĄ.
Jak zawsze zapraszamy całe rodziny: dzieci, ich mamusie, tatusiów, babcie dziadków oraz ciocie, wujków
i wszystkich chętnych na ok. 60 minut wesołej zabawy na świeżym powietrzu, a przy okazji do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Rodziny.
W programie:
– wspólne zatańczenie prostych, łatwych
i wesołych tańców integracyjnych z całego świata,
– zabawy rytmiczno-ruchowe,
– działania animacyjne,
– występy grup tanecznych z przedszkoli i szkół.
Zapraszamy w niedzielę, 15 maja w godz. od 17.00 do 18.00.
Miejsce spotkania: Park im. Jana Pawła II
w Bogatyni.
Wstęp wolny.
Taniec, uśmiech i wspólna, rodzinna zabawa – lubisz?
Przyjdź i zatańcz z nami!!! To proste
i radosne!
Patroni medialni:
Bogatynia.info.pl, Bogatynia.pl, TV Bogatynia, Artradio Bogatynia,
Jesteśmy po XV Walnym Zebraniu Sprawozdawczo Wyborczym Członków Oddziału w Bogatyni.
Informujemy, że w bogatyńskiej KLANZIE bez zmian!
Na kolejną kadencję ponownie zostały wybrane osoby, które dotychczas piastowały ważne
funkcje w naszym Oddziale.
A zatem Zarząd tworzy trio:
– Lucyna Bzowska-Prezes
– Marek Fularz-Wiceprezes
– Agnieszka Depta- Sekretarz Zarządu.
Bez zmian również w ekipie Oddziałowej Komisji Rewizyjnej.
Komisji przewodzi Agata Wiśniewska,
a współpracują z nią Krystyna Tama
i Magdalena Piłat.
Zarząd i OKR będą w tych składach personalnych pracować przez najbliższe 3 lata.
Gratulujemy wyboru do władz i życzymy powodzenia!!!
https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZMlcuGsqTgtE9Xyov8HSTaMH9n2m4qxRovV
Meeting ID 878 5847 3791
Passcode kb3w6E
Czekamy na kontakt z Waszej strony!
Stowarzyszenie KLANZA i Fundacja EduSEN
Do pobrania plakaty :
Kolonie z fabułą
KLANZOWY FESTIWAL BAJEK, BAŚNI I LEGEND
W programie:
– piesze i autokarowe wycieczki (Kopalnia Złota w Złotym Stoku,
Twierdza Kłodzka, Wodospad Wilczki i Pasterskie Skałki),
– zmagania sportowe i wodne,
– zabawy w terenie,
– zabawa fabularyzowana FESTIWAL BAJEK,
– teatr kamishibaj,
– przedstawienia teatralne wykorzystujące literaturę dziecięcą, muzykę
i plastykę,
– legendy i ich prezentacje sceniczne,
– stare i nowe zabawy podwórkowe,
– piosenki turystyczne i pląsy,
– działania plastyczne – rekwizyty i scenografia do prezentacji
scenicznych, biżuteria i inne cudeńka i wakacyjne pamiątki,
– wakacyjne koszulki samodzielnie pomalowane,
– ognisko z kiełbaskami, gry planszowe, zabawy rekwizytami
cyrkowymi, tańce, wspólne śpiewanie, wieczorne czytanie i wiele,
wiele innych NIESPODZIANEK.
Do pobrania:
– karta_kolonijna
– Informacje dla opiekunów
– Informacje – konto, daty przelewów
Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą szkoleniową Centrum Szkoleniowego KLANZA Bogatynia i gorąco zapraszamy do udziału
w stacjonarnych warsztatach metodycznych prowadzonych przez trenerów KLANZY oraz zaproszonych szkoleniowców.
Szczegóły dotyczące tematyki, ilości godzin oraz koszty udziału
w szkoleniach znajdą Państwo w zakładce Centrum Szkoleniowe – warsztaty.
Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddział w Bogatyni oraz Gmina Bogatynia serdecznie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych na cykl działań sportowo – rekreacyjnych realizowanych w ramach projektu AKTYWNA SOBOTA
W PARKU.
AKTYWNA SOBOTA W PARKU– zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Bogatynia, to nieodpłatne profilaktyczne działania dla dzieci, młodzieży i dorosłych realizowane
w Gminie Bogatynia w okresie od 12 czerwca do 28 sierpnia 2021 r.
W ramach projektu zostanie zrealizowanych
5 imprez w Parku Miejskim im. Jana Pawła II. Każda impreza prowadzona będzie w oparciu o zasady i metodykę pedagogiki zabawy oraz pedagogiki cyrku. Realizowana będzie przez doświadczonych animatorów
i trenerów KLANZY oraz wolontariuszy- członków i sympatyków KLANZY, młodzieży współpracującej ze Stowarzyszeniem.
W trakcie spotkań będą wykorzystane ciekawe, oryginalne i atrakcyjne rekwizyty zachęcające uczestników do wspólnych działań, aktywnego i twórczego sposobu spędzania czasu wolnego.
Działania realizowane w ramach projektu AKTYWNA SOBOTA W PARKU mają zainspirować mieszkańców naszej Gminy do podejmowania aktywnych i twórczych działań i wypracować modę na wspólne spotkania w miejskim parku i na placach zabaw, podczas których będą mogli podnosić swoje umiejętności manipulowania różnymi rekwizytami cyrkowymi, nawzajem uczyć się, rozwijać swoje zdolności, zainteresowania oraz doświadczać wspólnych działań.
Do udziału w projekcie zapraszane będą również placówki oświatowe, organizacje pozarządowe, rady osiedlowe i instytucje kulturalno-sportowe.
Działania realizowane w ramach projektu AKTYWNA SOBOTA W PARKU będą odbywać się zawsze w soboty w godz. od 15:00 do 18.00 w Parku Miejskim im. Jana Pawła II
Terminy spotkań:
12 i 26 czerwca,
10 i 31 lipca
28 sierpnia
Partnerzy projektu:
Gmina Bogatynia
Patroni medialni:
TV BOGATYNIA,
ARTRADIO BOGATYNIA, BOGATYNIA.INFO.PL, BOGATYNIA PL
LETNIA SZKOŁA
“UCZYMY SIĘ BAWIĄC”
Zapraszamy: nauczycieli przedszkoli
i kształcenia zintegrowanego oraz osoby pracujące z dziećmi w wieku 5-10 lat.
W programie:
TEATR DO GÓRY NOGAMI
Zabawy tekstem, muzyką i plastyką
w przedstawieniach dziecięcych.
Agnieszka Kaczmarczyk,
trenerka PSPiA KLANZA – 18 godz.
PROGRAMOWANIE NA DYWANIE
Elementy programowania w nauczaniu przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Beata Frankiewicz,
trenerka PSPiA KLANZA – 8 godz.
FOLKOWA ZABAWA
Zabawy na powitanie, zabawy rytmiczne i proste układy choreograficzne do melodii tańców z Folkowej zabawy cz.2
Lucyna i Mirosław Bzowscy,
trenerzy PSPiA KLANZA – 4 godz.
Program LSA – 30 godzin dydaktycznych.
INFORMACJE ORGANIZACYJNE
Miejsce: Ośrodek Wypoczynkowy WRATISLAVIA, 67-410 Sława- Radzyń, ul. Słoneczna 49
(45 km od Leszna, 33 km od Głogowa, 26 km od Wschowy, 34 km od Nowej Soli)
Termin: 28.06-02.07.2021 r.
(rozpoczynamy w poniedziałek o godz.16:00, kolacja o godz.18:00. Osoby, które będą na miejscu około godziny 14:00 mogą zjeść już obiad. Zamówimy obiad tylko tym osobom, które do 22 czerwca zgłoszą swój przyjazd w porze obiadowej. LSA kończymy w piątek pożegnalnym obiadem o 13:00.)
Uwaga! Prosimy o zabranie kostiumów kąpielowych, środków przeciw komarom oraz obuwia sportowego (ze względu na rodzaj nawierzchni sali – terakota).
Koszt uczestnictwa: 1000 zł. (zakwaterowanie, wyżywienie, uczestnictwo, materiały).
Opłata przelewem do 10 czerwca 2021 r.
Numer konta: 82 1020 2137 0000 9902 0094 9271,
PSPiA KLANZA Oddział w Bogatyni,
ul. Warszawska 10/2, 59-920 Bogatynia
Tytuł przelewu „LS Uczymy się bawiąc” i nazwisko uczestnika.
Proszę podać dokładne dane do faktury (na przelewie, telefonicznie lub e-mail) w dniu przelewu.
Zapisy i informacje:
Sekretariat biura PSPiA KLANZA Oddział
w Bogatyni,
tel.: 75 77 33 491, 692 16 90 34,
e-mail: bogatynia@klanza.org.pl
Kierownik L.S.: Mirosław Bzowski
Informacje dla opiekunów karta_kolonijna„Ahoj przygodo! Czyli wakacje z KLANZĄ”.
Kolonie z fabułąW programie:
Załączniki:
Wolontariusze, młodzieżowi liderzy bogatyńskiej KLANZY uczestniczyli w projekcie realizowanym przez Fundację EduSEN “Indianie, Harcerze i My” finansowanym ze środków Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Priorytetem projektu było wzmacnianie dialogu międzykulturowego poprzez stworzenie warunków do otwartości i wzajemnego szacunku wśród młodzieży.
Wspólne działania były bardzo bogatym doświadczeniem dla młodzieży z Polski, Ukrainy, opiekunów i organizatorów. Będziemy starali się również w następnym roku zdobyć fundusze na wymianę i mamy już wypracowaną koncepcję programową.
Chcemy podzielić się refleksjami uczestniczki projektu.
Warto, warto i jeszcze raz warto realizować takie działania!